Advertisement

dva računala-spajanje

gorand

Software guru
da vas sad vidim :)
dal itko zna ili ima kakvu ideju za slijedeće...
kako napraviti ,odnosno povezati dva različita računala (računalo i laptop) i da zajedno mogu koristiti resurse za odrađivanje nekog posla...
znaći da radim recimo na laptopu,ali da mogu koristiti i pomoć u resursima drugo računalo radi bržeg obavljanja određenog posla...
da li se to može sa nekim softverom povezati...da li može umrežavanjem preko modema ili treba direktno kablom spojiti...itd...

Advertisement
Advertisement

gorand

Software guru
da,to u principu nije ono što tražim...umrežavanja ili npr. program teamwiewer je za rad na drugom računalu preko mreže...neznam kako iskoristiti drugo računalo (procesor,ram) da mi poboljša rad na laptopu.......međutim mislim da je to skoro nemoguće jer ni na googlu ne mogu ništa slično pronaći.......

Aco29

Moderator
Staff member
Može da se napravi cluster,tu spajaju računari.
Ali bi tu trebao poseban operativni sistem imaš gotove Linuxe za takve stvari, ali sve sto pravi namjenski ne za opšte narodnu upotrebu. Na takvim operativnim se koriste programi uradjeni da vrše raspodjelu poslova na vise računara.

gorand

Software guru
Može da se napravi cluster,tu spajaju računari.
Ali bi tu trebao poseban operativni sistem imaš gotove Linuxe za takve stvari, ali sve sto pravi namjenski ne za opšte narodnu upotrebu. Na takvim operativnim se koriste programi uradjeni da vrše raspodjelu poslova na vise računara.
koliko sam čitao na internetu,otprilike je tako kako si napisao....sveusvemu prekomlicirano,tako da se nećemo više s tim zamarati...

gorand

Software guru
Jednostavno napraviš Workgroup i sve možeš radit
ako je tvoj post u svezi mog pitanja........ne može se s tim ,ono što sam ja tražio......
Koji je najbolji način za prebacivanje podataka između računala i laptopa
isti način kao i kad prebacivaš sa računala na računalo :)...šalim se........omogučiš u postavkama opcije oko vidljivosti na mreži i na taj način ulaziš u računalo ili laptop i samo kopiraš gdje trebaš......možemo i pojasniti ako budeš trebao.....ovo je pod pretpostavkom da su ti i laptop i kompjuter spojeni na modem žično ili bežično....