Advertisement

mišljene o matiènoj ploèi memoriji a i o procesoru

zoranTT

Software guru
ovih dana sam bio u dilemi da kupim mp podnožja 478 + novu memorijuili novu sada sam èvrsto odluèio da kupim novu ploèu
planiram da uzmem matiènu ploèu(pošto kuæište imam,hard disk,dvd,napajanje a grafika je inter.za sada)
BIOSTAR TG31-A7 G31 775 FSB 1600Mhz DDR2 1066 VGA PCIeX(60eura)
BIOSTAR
sad sam u dilemi dali da uzmem ram-a(što se tièe ram-a pare nisu problem)
DDR II 4 GB, DDR2-800 takeMS kit 2X2GB DualChannel 32,00eur
DDR2 2 GB DDR2-1066 DUAL CHANNEL KIT 2x1GB KINGMAX 18,eur(bez poreza sve cijene)
pošto ploèa ima samo dva utora za ram?
kroz mjesec dana planiram da uzmem i procesor
CPU INTEL DualCore E5200 2.50GHz, 2MB, 800FSB, LGA775 ili(što zavisi
od finansija)
CPU INTEL Core2Duo E7300 2.66GHz, 3MB, 1066FSB, LGA775(ako bude sve kao planirano)
CPU INTEL Core2Duo E8400 3.0GHz 6MB L2, 1333FSB LGA775,
dali je ploèa usklaðena sa procesorima ili bi mogao naæ i neku jeftiniju,bolju, isplatniju ploèu

Advertisement

Aco29

Moderator
Staff member
Pa ovo je ploca za socket 775 znaci nista od ovog straog ti neodgovara ni ram ni hard disk ustvari odgovara hard ali stavljati ata disk kad imas 4 izlaza za sata a brzina da se neporedi,na ovoj ploci imas samo jedan IDE Connector .

Procesor ti neodgovara moro bi odma kupovati i procesor za taj socket sve u svemu bilo bi to kompletno mijenjanje ako kupujes plocu za 775 socket

zoranTT

Software guru
juèe u tuzli sam uzeo asrock 478 podnožje sve radi osim zvuène kartice pa sutra ponovo na reklamaciju u tuzlu(svratiæu i do merkatora)
kada krene instalacija audio drajvera izleti prozor da nije kompatibilan sa win xp

Aco29

Moderator
Staff member
juèe u tuzli sam uzeo asrock 478 podnožje sve radi osim zvuène kartice pa sutra ponovo na reklamaciju u tuzlu(svratiæu i do merkatora)
kada krene instalacija audio drajvera izleti prozor da nije kompatibilan sa win xp
koju si plocu kupio...i jesi probao zadnje drivere za tu plocu skinuti sa interneta

zoranTT

Software guru
kupio sam ovu ploèu
zašto nju?zato što moje napajanje samo nju podržava(20pinski)
nema šta nisam probo
device menadzer kaže da je sve uredu
everest kaže da ne pozna gr.kart.
bios kaže da je ukljuèena
uglavnom nema zvuka osim jednog bip po ukljuèenju

zoranTT

Software guru
danas sam odnjeo komp u genelec u tuzlu(SERVIS)pošto sistem ne vidi zvuènu sumljaju da xp nevalja 99% a da ne radi zvuèna(hardverska greška)1%
pa su mi ponudili da ostavim komp da mi oni instaliraju orginal xp(za 20eura)
a ako i tada ne bude radio zamjeniæe mi ploèu(i instalirat orginal xp(20EURA))
a ja kao svaki sirotanoviæ kupim neku yamahinu zvuènu karticu(7eur) i instaliram drajvere i sve radi(a dokle æe neznam)