Advertisement

Novi (ultra-jeftini) laptop

Tablet

Software guru
Razmišljam kupiti laptop od 15.6" za što manje novaca, ali nov.

Razumijem se u puno toga, ali ne baš previše u "jačinu" prijenosnih računala pa koji savjet jel ovo šta valja. Trebam manji laptop, lagan i da može bit "brz" za internet, word, tv preko usb TV-a, youtube, programi za obradu slika poput Photoshopa i Macromedie... i to bi uglavnom bilo to. Nikakve igrice teške ili nešto, klasično korištenje laptopa kad se ide na godišnji odmor, van zemlje i tako... Na internet bi se većinom spajao preko USB stika - možda i to treba uzet u obzir i bežićno kad god imao priliku..

Jel valjaju šta ovi oko 2 tisuće kuna - jesu li jako spori ?
ne bih davao više pošto imam dobar komp, a ovo mi treba za poslužit na putovanju i ovako ponekad dobro dođe.

Slobodno prijedlog i nekih drugih :)

• 2100 za gotovinu
Prijenosno računalo LENOVO Essential G505 59-390263, AMD E1-2100, 15.6" LED, 2GB, 500GB, HD8210, WiFi, BT, HDMI, USB 3.0

• 2150 za gotovinu
Prijenosno računalo HP 255 G1 H6Q93ES, AMD DC E1-1500, 15.6" LED, 2GB, 320GB, HD7310, Web Cam, WiFi, BT, HDMI

• 2430 kn za gotovinu - Jel ovaj bolji od prethodnih ?
Prijenosno računalo TOSHIBA Satellite C55-A-1RV, Celeron N2820, 15.6" LED, 2GB, 500GB, Intel HD, Cam, WiFi, BT, HDMI, USB 3.0, bijela

Last edited:
Advertisement

dalmatino

............
Moraš gledati snagu procesora ,što jači to bolje,moraš gledati veličinu RAM-a mada danas nijedan nije ispod 2GB,moraš gledati brzimu HDD-a ako ćeš spremati više podataka što veći to bolje,za brzinu interneta i ne treba neka snaga mislim za photoshop treba jači procesor(nisam siguran).sve u svemu recoimo neki sa procesorom dual core 2 i nešto Ghz i 2GB RAM-a tebi dovoljno pa traži,možeš ti uzeti i sa slabijim procesorom što ti nebi preporučio jer procesor je sam skup a RAM se uvijek može dodavati ,neznam za grafičke kako ide,mislim da na novijim nije ispod 1GB,ovo za HDD zaboravi što se tiče brzine jer ne tražiš nešto ekstra,ovaj link za lenovo što si postavio:
Dual Core AMD E1-2100 (1.00GHz, 1333MHz, 1MB, 9W) ako je procesoru snaga 1.00GHz znači duplo ili dual core 2100 meni to malo

Last edited:
Advertisement

Tablet

Software guru
Od kolko Ghz se smatraju brzi procesori :) Vjerovatno min 2 Ghz treba imat
.. to sam sad na brzaka izdvojio par tih, ima ih na netu za te novce i boljih

Last edited:

dalmatino

............
Od kolko Ghz se smatraju brzi procesori :)
a neznam baš moj stolni ima dual core 2,93 GHz i meni to dovoljno,znači bar dual core 2 ,neznam baš točno te oznake da je duplo bar 3-4 čekaj još savjeta,dual core ti je oznaka @ a za više od dual core je ako se ne varam sa i,npr. i5,i7,sve je to kako kome paše,ja sam za to da se komp,laptop ne kupuje često pa je bolje uzeti jače

Franc

Jazavac
Teško je drugoj osobi preporučiti takvu stvar, ovisi o puno stvari. No ka šta reče dalmoš gledaš da ima što više giga/mega/herza/kila :)... itd. Naravno trebalo bi uzeti u obzir support i kvalitete samih komponenti, no tko još za to mari. :D

Ja bih ti ipak preporučio da ipak malo pojačaš tu memoriju, 2 gb se u startu čini malo, uz neku optimalnu cijenu koju si zadao proizlazi ovaj dual core na 2.1 GHz i 4 gb RAM-a:

15.6 1366x768 LED,
Intel Dual Core N2820 2.13 GHz ( up to 2.4GHz ),
Intel HD graphics,
4GB (nadogradiv do 8 gb)
500GB,
DVDRW,
SD, Cam, USB3.0, HDMI,
2.35kg,
linpus

Gotovina: 2,258.62 Kn
Više informacija Notebook Acer Aspire E1-510-28204G50Mnkk, Intel Dual Core N2820 2.4GHz, Intel HD graphics, 4GB, 500GB, NX.MGREX.113

Sve o istom procesoru ARK | Intel Celeron Processor N2820 (1M Cache, up to 2.39 GHz)

Last edited:

dalmatino

............
Ovaj od Franca je po meni za tebe OK,samo Acerovi imaju problema sa punjenjem i grafičkom sada da li je to do pojedinih serija ili je normala neznam,kod 2 sam imao slučaj da neće pune bateriju,jedan je bio star oko 15 mjeseci a kod 2 sam imao problema sa grafičkom ,ne mora značiti da je kod svih taj problem da te nebi uplašio

Tablet

Software guru
Hvala svima, malo ću istražit pa vidjet šta se nudi :)

Evo ovog što preporučujete - video iz Mikronisa... čini se najbolje na tržištu za ovaj novac

Last edited:

Tablet

Software guru
Na ovom laptopu u videu kažu da nema optike unutra, samo okvir. To misle na uređaj gdje se stavlja cd ?

Tablet

Software guru
Ne mora imat pržilicu, ali trebalo bi imat da se može stavit cd i očitat...
A za kojih 5 ili više godina vjerovatno neće biti ničega što ima veze s cd-ima

Tablet

Software guru
Preporučujete li da s njuškala kupim nešto za 1200 - 1300 kn tek toliko da posluži za odmor i putovanja, da ne bacam puno novca... ali je to vjerovatno dosta rizična kupovina

Franc

Jazavac
Ah nikad se ne zna, možeš nabacati na jako dobar laptop, a pukim slučajem možeš dobiti elektromotor sa reduktorom.
Šala naravno, ako se već odlučiš na to bilo bi dobro da se uživo sretneš i testiraš prije kupnje.

Edit:
Za odmor i putovanja ključnu ulogu igra stanje baterije, što baš i može i nemora krasiti polovnjake. Pa zato, uz sve ostalo baci dobro pogled na bateriju.

Dzi

Administrator
Staff member
Ja bih rekao da je dobro što nema pržilicu. Ionako većina ljudi na to mjesto ugradi SSD disk. Tako sam ja nedavno na ženinom laptopu izvadio pržilicu i stavio SSD disk

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Predstavite Se 9
Hardver 11
Download.hr 146
Download.hr 15
Download.hr 8