Advertisement

Što ste zadnje kupili?

Franc

Jazavac
To preko interneta ili ? čemu točno služi, jel to kao USB TV za laptop
Da, preko interneta. To je mini PC, znači PC u malom. Kao i veliki PC ima procesor, ramove, nand, grafičku, itd... Obično su veličine kutije cigara. Svaki od njih ima USB portove, HDMI izlaz (spojiš na TV), bluetooth, Spidf, LAN, WI-FI, SD utor, itd...
U stvari to ti je ono i čemu si ti pisao u ovom threadu (post 171): Što ste zadnje kupili? | Page 9 | Download.hr forum

Obično dolaze sa predinstaliranim Andoridom sustavom što odmah znači da može sve što i telefon osim pozivati, obično su dobro podržani od developer zajednice pa tako dolaze sa puno podrške, OS-ovi za njih dolaze kroz razne varijacije Linux-a; od Androida, Ubuntu-a, OpenELEC-a što je u stvari Kodi/XBMC kao OS, Windowsa, itd.

Iako imaš Smart TV, TV postaje totalno glup kad spojiš ovo. :) No najviše se koriste za multimediju zbog ogromne mogućnosti koje pruža Kodi/XBMC, koji je zbog Open Source-a i svoje velike zajednice već godinama uspješno integriran i prihvaćen na svim poznatijim platformama.

Najviše ga ljudi koriste za gledanje filmova/serija od HD-a do 4K (720/1080p/2160p), što online što lokalno kroz razne addone/plugine. U zadnje vrijeme dolaze sa HW podrškom za h.265 kompresiju pa tako su u stanju otvoriti/playati doslovno sve što postoji, bez ikakvih gličeva i trzanja.

Cijena svakog pojedinog ovisi o hardweru, no recimo da za 50 dolara se može imati jedan dobar sa h.265 podrškom, četverojezegreni cpu na 1,7 ghz, 1 GB RAM, 8 GB nand, osmojezgreni GPU...

Last edited:

STONE

Prijatelj *****a

Stari d-linkov USB wirless adapter je i svečano umirovljen..:)
Dobro me je služio sve ove godine..

Dzi

Administrator
Staff member
Žena mi je za Božić kupila Google Chromecast 2

Prvenstveno kako bi gledali filmove bez spajanja laptopa preko HDMI-a a uz korištenje Kodia. Prvo sam ga isprobao preko PC-a. Kada se stavi streaming cijelog desktopa osijeti se jako veliki lag. Kada se streama jedan tab u Chromeu onda nema problema.
Nakon toga sam pokrenuo kodi preko mobitela i stavio streaming i radi bez problema i bez laga.
Malo živcira taj problem na PC-u ali preko Android mobitela sada radi dobro

dalmatino

............
Ja kupio vivax TV sa Androidom i vrlo sam zadovoljan,kodi i sve ostale aplikacije rade bez greške,slika super jedino što me brine je što je Android verzija 4,4.2 tako da novi kodi ne podržava inače što se tiče kodia meni je puno bolji SPMC

Franc

Jazavac
Sorry na zakašnjelom odgovoru. Ganjam se po rehabilitacijama pa često nemam internet...
Trenutno su u modi kante sa AML 905 socketom, što znači da bi trebao vrtiti UHD sa HEVC kompresijom, ali ne nužno. Obično MX linija ima dobru podršku.

No ako sad već kupuješ onda bolja opcija je odmah uzeti s912 socket (sa osam jezgri) i onda si miran. U biti ovaj bi trebao potjerati i 10-bit HEVC kompresirani video bez imalo problema.
Ovaj MX iz EU skladšta (što znači da nema extra troškova) bi te izašao nekih 70-ak dolara. 66+ poštarina 4 dolara.
MXIII - G II TV Box Amlogic S912 Octa-core-66.71 Online Shopping| GearBest.com

Samo da pojasnim malo oko HEVC kompresije, ako si nesiguran što i kako. Po internetu se već neko vrijeme mogu pronaći divlji filmovi kompresirani u h.265, što u 8-bit, manju u 10-bit. h.265 kompresija pruža mogućnosti puno veće nego današnji standard h.264 (avc). Puno manje datoteke uz veći kvalitet slike, dublje boje...
h.265 polako se provlači na mala vrata u svijet video tehnologije i nameće kao standard slijedećih nekoliko godina. No, za to treba imati i dobru 'kantu'. Svaki s905 će ti za to poslužiti, dok ovaj gore navedeni s912 je svakako bolji izbor. AVC polako nestaje. Sve više i više ripera kompresira filmove u HEVC. Shaanig je jedan od poznatijih, koji za sada 'tuče' u 8-bit.

Inače nevezano za te kineke kante gore, već za HEVC; prije nekoliko mjeseci HAKOM je donjeo odluku vezanu za slijedeći DVB-T2 standard koji će uskoro krenuti sa radom u HR. I znaš koju kompresiju će koristiit? HEVC naravno. :) Tako da to dovoljno govori o ozbiljnosti h.265 kompresije i njene budućnosti.
Pa zato treba računati na to kad se sada nešto kupuje.
HAKOM Hrvatska regulatorna agencija za mrežne djelatnosti - U Hrvatskoj će se za digitalnu televiziju koristiti DVB-T2 standard, a očekuje se kodiranje HEVC standardom

P.S.
Što se tiče titlova tu nemaš brige, gdje ide Kodi tu idu i titlovi bez problema.

Last edited:

Dzi

Administrator
Staff member
Nisam kupio, ali dobio sam od firme novi službeni laptop
HP EliteBook 840 G3
14", i5, 256GB SSD, 512 GB HD, 14GB RAM

Tablet

Software guru
Planiram kupiti USB TV stick za mobitel, ali ne znam koliko to funkcionira sa onako mini antenom.

Tablet

Software guru
Zanimljiva stvarčica :)
Imaš li saznanja o učinkovitosti. Kupio sam USB TV za laptop i njega koristim godinama. Antena je možda 10 cm i mogu bez problema gledati 10 programa u unutrašnjosti HR, dok na moru ne hvata ništa. Ovo mi je nekako preminijaturno da bi hvatalo u bilo kojem većem gradu, kamo li na moru ili nekom selu :)

Aco29

Moderator
Staff member
Nemam nisam se susretao sa tim do sad, ali ako je digitalna nema tu veze mnogo atena ti gde uhvatiš signal on mora raditi.