Advertisement

Što ste zadnje kupili?

Tribanj

Software guru
Procesor je AMD Phenom(tm) II X4 965 Black Edition.

Morao sam mijenjati nosač hladnjaka na matičnoj ploči. Skinuo stari i montirao novi. Zbog matične ploče i kućišta morao sam hladnjak postaviti tako da mi ide preko RAM memorije, ali sve u svemu, dobro radi i zadovoljan sam.

Aco29

Moderator
Staff member
Pa ako ćemo u detalje već je to star procesor to je K10 arhitektura Socket AM3. A sa druge strane još može da posluži pogotovo za multimediju i svakodnevni rad na računaru za to ti ne treba ništa bolje.

Tribanj

Software guru
Interesantno. Procesor od Tablet ima maksimalnu dozvoljenu temperaturu do 70° C, a moj procesor do 62°C

Franc

Jazavac
MXIII

HW spec. identična Minix-u X8, trenutno klasika od Amlogica (vjerojatno best buy trenutno). Još nije doma, nadam se uskoro, stoji na carini od petka (naša brza administracija).
  • CPU: Amlogic S802 Quad-Core Cortex-A9 2.0 GHz
  • GPU: ARM Mali-450MP Octa-Core
  • RAM: 2 GB DDR3
  • Nand: 8 GB Nand flash ROM (max. support 32GB)
  • 802.11 a/b/g/n/ ac WiFi and Bluetooth 4.0 wireless connectivity
  • Support 2K/4K Ultra HD video play back
  • Support H.265 HEVC Hardware Decoding
  • Android 4.4 OS
  • Pre-installed XBMC, Miracast, DLNA, AirPlay

Last edited:
  • Like
Reactions: Dzi

Franc

Jazavac
Je stiglo je prije 3 dana. 12 dana na carini čamilo kao da uvozim šleper toga.
Mašina uredno obavlja posao. Jedan od primjera je test na 4096x2304 - 50 mbps i/li 1920x1080 na 120 mbps. Protočnost uredna i na 4096x2304 - 100 FPS-a.

Ja pre-zadovoljan, za 90 dolara + PDV ne možeš naći mašinu koja bez imalo muke tjera ovakve bijesne "heavy" bitrate-e. Čak je sposoban bez muke vrtjeti HEVC (h.265) kompresiju koja je tek u povojima.

Tribanj

Software guru
Da, ali u specifikacijama piše do 62°C. Jednom je došao do nekih 85°C kad mi je otišao hladnjak i izdržao je.

Tablet

Software guru
Planiram kupiti tipkovnicu sa pozadinskim svjetlom ili da tipke imaju svjetlo, imate kakvu za preporučiti

Tablet

Software guru
Volio bih da je bežična :) iako je takva sigurno puno skuplja...
nebih davao više od 250 kn... zanima me kako ću pisati naše znakove: č,č,ž,š,đ... kad to nije tipkovnica za naše tržište, nariktam na naš jezik i onda vidim di su se ta slova stavila ?

Dzi

Administrator
Staff member
Da. bit će ti na istim mjestima naša slova kao na sadašnjoj tipkovnici samo nećeš imati ih vizualno vidljive na tipkama

Tablet

Software guru
Nema veze, za njih napravim naljepnicu :) naći ću neku na ebay-u, samo šteta što su sve žićane