Advertisement

zamrzavanje .....

zava

Software guru
evo mene opet sa pitanjem za stracnjake....konfiguracija kompa u hr je amg athlon 64 x2 dual core 6400+ 3.21 ghz ,4 gb rama radi na win 7 64 bit...graficka radeon x1600 512 mb

to mi sin koristi na godisnjem i igra minecraft i vjecito mu se zamrzava komp,p apopusti on napravi nekoliko koraka i opet....ocistio sam ga softwerima i koniguriro ,skinio najnoviji driver za tu graficku ali neide....sve isto....sta bi moglo bit?

Advertisement

zbracun

PC guru
To je dosta stara grafička, pa možda više nije u najboljem stanju. Inače je to dobra grafička i može se još nosit i sa nivijim igrama. Ako imaš neku drugu grafičku za isprobat, bilo bi lakše zaključit u čemu je stvar. Moja pretpostavka je da je neispravna memorija na grafičkoj. Dali se ventilator na grafičkoj uredno vrti? Možda bi hladnjak trebalo očistit.

gorand

Software guru
sta bi moglo bit?
svašta :).......šalim se,...da sad mi netražimo,a znamo da ti to znaš....prvo pogledaj da li ti sve komponente mogu zadovoljiti preporučene (ne minimalne) zahtjeve igrice...ako mogu ,onda probaj neku drugu igricu istih zahtjeva i vidi dal i druga šteka,...ako da ,onda imaš neki problem na kompu...ako druga normalno radi,onda je problem u igrici.....
kad malo na taj način "suziš" problem,pa ćemo vidjeti šta dalje.......

Aco29

Moderator
Staff member
Lošu grafiku imaš definitivno za igranje, je li ti koči samo kada igra igricu ili i u normalnom radu.

zava

Software guru
idemo redom,ventilator na grafickoj se vrti to sam gledo ,procesor mi je bio malo na visoj temperaturi ali sam i to rijesio kad sam stavio pastu....problem je sto sin ima samo minecraft vec bi ja to probo na drugoj igrici,sad sqam mu reko da instalira counter pa cu vidit...znam da je graficka malo slabija ali jel minecraft treba jacu grafiku meni to ko super mario iz mog doba

Aco29

Moderator
Staff member
Evo recimo šta tvoja grafika može sve poterati o igrica..

ATI Radeon X1600 XT - Game Requirements

E sad za igranje minecrafta potrebno je 512 MB grafike da to radi, na to listi se nalazi i tvoja grafika. E sad trebaš imati update sav za javu i za DirectX 9.0C pošto taj podržava ta grafika.

Skini sebi web instaler za DirectX Download DirectX End-User Runtime Web Installer from Official Microsoft Download Center

Pokreni ga otkači opciju Bing Bar ako ti je bude nudio, i kad preskenira ako bude kakvog update dozvoli mu da ga uzme i instalira.

I ne odgovori je li smo na igrici zapinje ili i u normalnom radu.

zava

Software guru
e hvala ovo cu sad probat....instaliro sam i counter strike i isto...i steka mi npr i na youtube to sam jucer primijetio

dalmatino

............
e hvala ovo cu sad probat....instaliro sam i counter strike i isto...i steka mi npr i na youtube to sam jucer primijetio
Ako tu igru igra online onda može biti i do jave i flash playera,ponavljam ako igra online ja igrice ne igram,probaj sa IE

Thread starter Similar threads Forum Replies Date
Hardver 11
Hardver 81
Hardver 2
Download.hr 15
Predstavite Se 4